مزدا

لوازم یدکی مزدا

مزدا، شرکت سهامی خاص ماتسودا که با نام تجاری مزدا شناخته می‌شود یک شرکت خودروسازی است که دفتر مرکزی آن در شهر هیروشیما در کشور ژاپن قرار دارد. این شرکت در سال ۲۰۰۶ حدود یک میلیون و دویست و پنجاه هزار خودرو تولید نموده‌است که در کشورهای مختلف جهان به فروش رسیده‌اند.[۱] در سال ۲۰۱۱ مزدا پانزدهمین شرکت بزرگ تولید خودرو در جهان بود.[۲]
جوجیرو ماتسودا بنیانگذار شرکت خودروسازی مزدا که علاقه ویژه‌ای به آئین زرتشت داشته‌است با الهام از اهورامزدا و با توجه به تشابه اسمی نام خانوادگی اش با کلمه مزدا، این نام را بر محصولات خود گذاشته است. این شرکت در داخل ژاپن به نام ماتسودا شناخته می‌شود و بیشتر ژاپنی‌ها از جنبه دیگر نام مزدا بی‌اطلاعند. بر پایه اظهارنظر وب‌گاه مزدا دلیل نام‌گذاری این شرکت این طور بیان شده‌است: «نام شرکت مزدا برگرفته از نام اهورامزدا خدای اولین تمدن‌های غرب آسیا است. ما اهورامزدا را به خدای خرد، اندیشه و هماهنگی تفسیر کردیم. به عنوان منشأ هر دو تمدن شرقی و غربی و همین‌طور به عنوان نمادی از فرهنگ خودرو. این آمیختگی از تمایل به دستیابی به صلح جهانی و توسعه صنعت خودرو انجام شد. شرکت مزدا محصولات خود را در مدل های مزدا 2 mazda2 و مزدا 3 mazda3 و مزدا نیو 3 mazda new3 و مزدا 6 mazda6 و مزدا mazda cx3و مزدا mazda cx5و مزدا mazda cx9 و مزدا mazda mx به بازار عرضه می کند.
نمایندگی مزدا ذر ایران از سال ۱۳۳۸ به مونتاژ وانت سه چرخ مزدا با ظرفیت ۲۰۰ کیلوگرم و پس از آن از سال ۱۳۵۰ به ساخت و مونتاژ انواع وانت‌های مزدا شامل مدل‌های ۱۰۰۰ و مدل ۱۶۰۰ پرداخته‌است
این شرکت از آن زمان (با نام‌های شرکت اتومبیل سازی مزدا و ایران وانت) به مونتاژ خودروهای مزدا ادامه داده و از سال ۱۳۷۸ سواری مزدا ۳۲۳F و ۳۲۳SL را تولید نمود. سپس با عرضه سواری مزداFL ۳۲۳ تا سال ۱۳۸۶ در پنج تیپ و با موتور ۱۶۰۰ سی‌سی توانست فروش خود را گسترش دهد و خط مونتاژ سواری محبوب مزدا ۳ با موتور ۲۰۰۰ سی سی را از شرکت ژاپنی گرفته و آن را در سه تیپ ارائه کند.لوازم یدکی اصلی این شرکت با نام تجاری Mazda Genuine و فقط قطعات اصلی Mazda از همان طرح ها و مواد اصلی که روی خودرو های Mazda می باشد تولید می شوند. مهمتر از همه، دوام و قابلیت اطمینان استاندارد در لوازم یدکی Mazda Genuine است که توسط گارانتی مزدا تضمین شده است. لوازم یدکی مزداMazda Genuine به بخش های لوازم یدکی مزدا 2 mazda2، لوازم یدکی مزدا ۳۲۳SL ، لوازم یدکی مزدا ۳۲۳F ، لوازم یدکی مزداFL ۳۲۳ ، لوازم یدکی مزدا 3 mazda3 ، لوازم یدکی مزدا نیو 3 mazda new3 ، لوازم یدکی مزدا 6 mazda6 ، لوازم یدکیmazda cx3 ، لوازم یدکی mazda cx5، لوازم یدکی mazda cx9،لوازم یدکی mazda mx تقسیم می شود.
بینش شرکتی مزدا mazda
ما عاشق ماشین ها هستیم و می خواهیم مردم از لذت بردن از زندگی از طریق اتومبیل لذت ببرند.

ما ماشین هایی را که با زمین و جامعه سازگارند تولید می کنیم و ما همچنان به مبارزه با چالش ها با ایده های خلاقانه ادامه خواهیم داد.